21.09.2018 Son güncelleme: 20.09.2018, 12:56

TÜRKİYE’NİN İLK AÇIK HAVA SANTRANÇ TURNUVASI ARHAVİ GÖSTERİ MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİ

ARHAVİ SOKAKLARINDA HEM YAĞMUR HEM SATRANÇ VARDI ARHAVİ SOKAKLARINDA HEM YAĞMUR HEM SATRANÇ VARDI
Kategori Kültür-Sanat
Okunma 606 defa
Öğeyi Oyla
(2 oy)

23/24 Eylül 2017 tarihlerinde Arhavi Belediyesi ve Türkiye Satranç federasyonu tarafından organize edilen Sokakta satranç turnuvasına, 15 ilden 52 misafir sporcu Artvin merkezi ve ilçelerinden 103 sporcu toplamda 155 sporcunun katılımıyla yapılan organizasyonda kıyasıya bir mücadele yaşandı.  Yaşları 5 yaş (2013 doğumlu)  ve 49 yaşlar (1968 doğumlu) arasında değişen sporcuların satranç sporuna konsantre oldukları, pür dikkat oyunlarına kendilerini kaptırdıkları ve dış dünya ile tamamen bağlantılarını koparttıkları gözlenmiştir.

 

Türkiye’de bir ilk olan ve açık havada yoğun katılım ile gerçekleşen turnuvaya ilgi büyüktü. Arhavi Gösteri Merkezinde Düzenlenen satranç turnuvasına Federasyon nezdinde Arhavi İlçesinde bulunan Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet HAZNEDAROĞLU, Türkiye Satranç Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Güran ÜNAL ve Türkiye Satranç Şampiyonlarından Kıvanç HAZNEDAROĞLU ‘da yer aldı. Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu Tüm sporcular ile bir bir ilgilendi. Sporcu velilerinin çocuklarına verdiği destekten ötürü tebrik etti. İlçede Meydana Gelen Sel felaketi ve yürütülen çalışmalardan ötürü turnuva devamında ve Ödül töreninde bulunamayan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tüm sporculara tebrik mesajını iletti. Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Nail Köseoğlu tarafından turnuva birincisi olan Türkiye satranç şampiyonu Kıvanç Haznedaroğlu’na, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet HAZNEDAROĞLU, Türkiye Satranç Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Güran ÜNAL’a yöresel Motifli Arhavi Hatırası ve plaket takdim etti. 

Daha sonra Belediye Başkan yardımcısı Nail KÖSEOĞLU tarafından ödül hak eden yerel ve misafir sporculara ödülleri takdim edilerek Arhavi Belediyesi Sokakta Satranç Turnuvası kapanış faaliyeti gerçekleşti. Satranç sporunun diğer spor dalları içerisinde ayrı bir yeri olduğu aynı alan içerisinde hem kıyasıya rekabetlerin yaşandığı hem de takdire şayan centilmenlik ve hayvan sevgisinin bir arada olduğu bir spor olması sebebiyle gelecek nesillere örnek bir organizasyon niteliğinde olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 25 Eylül 2017 14:57
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURETTİN ÇARMIKLI ANADOLU İMAM HATİ…

20 Eyl 2018 Eğitim-Öğretim

GAZİLER GÜNÜ ANMA TÖRENİ PROGRAMI

19 Eyl 2018 Resmi Törenler

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

18 Eyl 2018 Eğitim-Öğretim

TUNAHAN YILDIZ SATRANÇTAKİ BAŞARISI…

17 Eyl 2018 Eğitim-Öğretim