20.01.2019 Son güncelleme: 18.01.2019, 1:17

HACILAR VE KALE MAHALLESİ DERE ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

 MAHALLELERDE KANAL DUVAR VE KÖPRÜ ÇALIŞMALARI YAPILACAK MAHALLELERDE KANAL DUVAR VE KÖPRÜ ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Kategori Fen İşleri
Okunma 562 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Artvin Devlet Su İşleri 26.Bölge Müdürlüğü tarafından Aşağı Hacılar Deresi Yalıkent ve Petrol Ofisi bölgesi ile Kale Mahallesi Fen Lisesi Bölgesi olarak da bilinen dere yatakları boyunca yüklenici firma tarafından köprü duvar ve kanal çalışması yapılacaktır.

 

Söz konusu bölgelerde yapılacak çalışma ile ilgili firma yetkililerine yer teslimi yapılmış olup çalışmalara başlanacaktır. Firma yetkilileri belediye sınırlarında olması nedeni ile çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’yla görüş alışverişinde bulundular.

Yüklenici firma çalışmalarına belediye Fen İşleri müdürlüğünün koordinesinde ilk etapta dere yataklarının genişletilmesi ve düzenlenmesi ardından kanal yapılarak yüksek duvarla taşkın suyun önlenmesi sağlanacaktır. Özellikle A.Hacılar Deresi Petrol Ofisi ve Yalıkent civarı olarak da bilinen bölgede dere ıslahının yanında mevcut 3 adet köprü yükseltilecektir. DSİ 26.Bölge müdürlüğü tarafından ihale edilen projeler Arhavi Belediyesi’nin söz konusu çalışma yapılacak bölgelerin yer teslimi yapmasıyla en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler