12.12.2018 Son güncelleme: 11.12.2018, 8:29

ARHAVİ’DEN MEHMETÇİĞE YÜZLERCE MEKTUP

SENİNLEYİZ MEHMETÇİK SENİNLEYİZ MEHMETÇİK
Kategori Sosyal İşler
Okunma 600 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerine ( Mehmetçik’e) mektup kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda Arhavi üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Yüzlerce mektup Arhavi Belediyesine teslim edildi.

 

Kampanyaya katılan başta ilçedeki tüm okullar olmak üzere kurum ve kuruluşlar ve vatandaşlar kampanyanın amacına ulaşması için adeta seferber oldular. 2000’i aşkın mektup Öğrenciler tarafından belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu’na teslim edilirken ilçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerinin yanı sıra Okul Müdürleri Öğretmenler ve öğrenciler temsilen hazır bulundu. Mektuplar teslim alınarak Hatay’a Mehmetçiklerimize posta yoluyla gönderildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirmiş olduğu Zeytin Dalı harekâtı kapsamındaki sınır ötesi operasyonunda görev alan Mehmetçiklerimize yönelik moral ve motivasyonu üst seviyede tutmak için vatandaşların büyük hassasiyet gösterdiği bu operasyonda onlara bir nebze olsun destek, moral için yapılan bu mektup kampanyasına özellikle ilçedeki okulların önemli katkısı olmuştur. Okul öncesi sınıflarından ortaöğretim son sınıfına kadar tüm öğrencilerin duygu yüklü ve kahramanlık sözlerini içeren mektuplar Mehmetçiklere gitmek üzere tüm okul müdürleri öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Arhavi Belediyesine teslim edildi.  Teslim edilen Mektuplar Hatay’a gitmek üzere postaya verildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, “Arhavi olarak vatanına, devletine ve askerine sahip çıkan önemli bir kampanyayı amacına ulaştırmış bulunmaktayız. Bunda emeği geçen tüm Arhavililere şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum. Özellikle okullarımızın bu kampanyaya vermiş olduğu desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kampanyaya ilçemiz okulları; Gaye Çarmıklı Anaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, Mehmet Nazif Günal İlkokulu, Hacılar İlk/Ortaokulu, Cumhuriyet ilk/Ortaokulu, Kavak Nuri Özaltın ilk/ Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi, Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi, Arhavi Anadolu Lisesi, Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Nurettin Çarmıklı Ortaokulu/Anadolu İmam Hatip Lisesi‘nin tüm öğrenci, öğretmen ve idarecileri katıldı.

Son Düzenlenme Pazartesi, 26 Şubat 2018 13:48
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler