21.09.2018 Son güncelleme: 20.09.2018, 12:56

ARHAVİ DERİN DEŞARJ İNŞAATI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

SÖZ KONUSU PROJEDE ZEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ADINA FORE KAZIK YÖNTEMİ BAŞLATILDI SÖZ KONUSU PROJEDE ZEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ADINA FORE KAZIK YÖNTEMİ BAŞLATILDI
Kategori Fen İşleri
Okunma 254 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi’nin iddialı projelerinden biri olan ve aynı zamanda çevreci bir proje olan Derin Deniz Deşarjı Projesi çalışmalarına başlandı. İlbank Anonim Şirketi Trabzon Bölge Müdürlüğü’nde yapılan ihale sonucu başlatılan ve Kapisre Köprüsü’nün olduğu bölgede yapılacak olan projenin zemin çalışmaları start aldı. Söz konusu bölgenin etüt çalışmalarının ardından zemini güçlendirmek adına Fore Kazık yöntemine başlandı.

Ak Parti Artvin Eski Milletvekili İsrafil Kışla ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun yoğun girişimleri sonucunda hayata geçirilecek olan derin deşarj projesinin toplam bedelinin 4 milyon TL olduğu ve 1,5 yıl içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Hekimoğlu, Derin Deşarj inşaatının tamamlandığında şehrin bütün kanalizasyon sularının denizin dibine ve en az 1 km içerisine deşarjının yapılacağını belirtti. Ayrıca çevreci bir proje olan Derin Deşarj Projesinin Fore Kazık yöntemiyle zeminin güçlendirilmesinin ardından inşaatın hızla devam edeceğini de dile getirdi.

Son Düzenlenme Pazartesi, 09 Temmuz 2018 11:26
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURETTİN ÇARMIKLI ANADOLU İMAM HATİ…

20 Eyl 2018 Eğitim-Öğretim

GAZİLER GÜNÜ ANMA TÖRENİ PROGRAMI

19 Eyl 2018 Resmi Törenler

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

18 Eyl 2018 Eğitim-Öğretim

TUNAHAN YILDIZ SATRANÇTAKİ BAŞARISI…

17 Eyl 2018 Eğitim-Öğretim