23.04.2019 Son güncelleme: 22.04.2019, 1:35

YÜKSEKÖĞRENİMDE ARHAVİ SEZONA YENİ YERLEŞKESİYLE HAZIR

BAŞKAN HEKİMOĞLU  BİNA VE ÇEVRESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU BAŞKAN HEKİMOĞLU BİNA VE ÇEVRESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Okunma 822 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu  ilçede  yeni yapılan Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı  Arhavi yerleşkesinde incelemelerde bulundu. Yeni binası ve dört yıllık yeni bölümleri ile 2018-2019 Akademik eğitim-öğretim yılına başlayacak olan Arhavi Sanat/Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu için başkan Coşkun Hekimoğlu okul yöneticileri ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu. Başkana Arhavi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fikret Sözbilir ve okul yöneticileri ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.  Sezona yetiştirilmesi için çevresel bazı çalışmaların tamamlanması konusunda görüş alışverişinde bulunan heyet, 24 Eylül itibariyle Arhavi Yerleşkesinin eğitime hazır olacağını bildirdiler.

 

Hekimoğlu, “Bölgede imar yollarının geçtiği güzergahların hızla tamamlanarak devamında çevre düzenlemeleri için çalışma başlatacağız, okul girişi ve çevresindeki altyapı, üstyapı ve yol çalışması  hızla başlatılıp  eğitim öğretim sezonuna hazır hale getireceğiz. Söz konusu bu bölge ve devamında hemen aşağı kısımda planlanan Organize Sanayi Bölgesi nedeniyle ulaşım konusunda  geçtiğimiz gün ilçemizde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahit Turan ‘a konuyu arz ettik, Kapisre köprüsü kavşak projesi ve devamında Kavak Köyüne kadar olan güzergahta duble yol çalışması için start verdik. En kısa zamanda proje hayata geçirileceğini umuyoruz. Bunun yanında Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Yerleşkesinin bugünlere gelmesinde en büyük katkısı olan başta Artvin eski Milletvekili İsrafil Kışla olmak üzere, il ve ilçe teşkilatımız ve milletvekilimiz Erkan Balta’ya teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz." dedi. Hekimoğlu ayrıca yerleşke projesinin hazırlanmasında destekleri olan hemşerimiz mimar Özcan Çetin'e teşekkür ettiğini ifade etti.

Başkan Hekimoğlu ayrıca yerleşke projesinin hazırlanmasında destekleri olan hemşerimiz mimar Özcan Çetin'e teşekkür ettiğini ifade etti.

Başkan ve beraberindekiler daha sonra okul içini de gezerek, derslikler ve diğer idari birimler ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Yerleşkesi  sezona 4 yıllık Sanat/Tasarım ve Mimarlık fakültesi  ve 2 yıllık meslek yüksek okulu bölümleri ile hazır olduğu görüldü.

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 12 Eylül 2018 21:17
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler