16.06.2019 Son güncelleme: 14.06.2019, 11:55

YUKARI HACILAR MAHALLESİ’NDE KÖPRÜ YÜKSELTME, KANAL TEMİZLİĞİ VE MENFEZ GENİŞLETME İLE YÜKSELTME ÇALIŞMALARI BAŞLATILACAK

ÇALIŞMALAR DSİ 26. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR DSİ 26. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK
Okunma 542 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Son yıllarda bölgede meydana gelen yağış rejimlerindeki değişiklik ve buna bağlı sel, heyelan, taşkın gibi doğal afetler nedeni ile ilçede yaşanan sorunları gidermek adına çalışmalar tekrar başlatılıyor. Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihale sonucunda Yukarı Hacılar Mahallesi’nde köprü yükseltme, kanal temizleme ve menfez genişletme ile yükseltme çalışmaları start alacak. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, DSİ yetkilileri, Yukarı Hacılar Mahallesi Muhtarı Sedat Şermet ve yüklenici firma yetkilileri bölgede incelemelerde bulundu.

 

Geçtiğimiz aylarda Boğaziçi Mahallesi Kuyu Mevki bölgesindeki derenin akarsu rejiminin sağlıklı bir şekilde akışını engelleyen sıkıntının giderilmesi için gerçekleştirilen dere için ıslah ve betonlama çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Hekimoğlu, söz konusu bölgesinin tamamlanmasının ardından Yukarı Hacılar Mahallesi’ne geçildiğini dile getirdi. Başkan Hekimoğlu; “Geçmiş yıllarda yaşanan yoğun yağışlar neticesindeki afet nedeniyle sel ve su baskınları oluşmuş çevredeki evler ve tarım arazileri büyük zarar görmüştü. Bu sorunun ortadan kaldırılması ve oluşabilecek herhangi bir taşkın olayının önlenmesi adına gerçekleştirilecek olan çalışmalar en kısa zamanda başlatılacak. Her iki çalışmanın da ilçe halkına şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Son Düzenlenme Perşembe, 03 Ocak 2019 14:15
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURİ ÖZALTIN 75. YIL ORTAOKULU’NDA …

14 Haz 2019 Eğitim-Öğretim

HACILAR İLKOKULU GELENEKSEL ÇOCUK O…

13 Haz 2019 Eğitim-Öğretim