16.06.2019 Son güncelleme: 14.06.2019, 11:55

ARHAVİ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN KAÇAK BAL DENETİMİ

SAĞLIĞI TEHTİD EDEN KAÇAK BALLARA İMHA EDİLMEK ÜZERE EL KONULDU SAĞLIĞI TEHTİD EDEN KAÇAK BALLARA İMHA EDİLMEK ÜZERE EL KONULDU
Kategori Genel Haberler
Okunma 452 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler pazar yerlerinde yaptıkları denetimlere devam ediyor. Ekipler İlçeye kaçak yollarla sokulan ve insan sağlığını tehdit eden sahte ballara imha edilmek üzere el koydu.

 

Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, sahte bal konusunun ilçemiz ve civar ilçeler için önemli bir sorun olduğunu dile getirerek menşei belli olmayan, nasıl üretildikleri bilinmeyen bu balların satışına kesinlikle izin vermeyeceklerini ve bu doğrultuda denetimlere devam edileceğini belirtti.

Zabıta ekipleri hijyenden uzak, katkılı ve bir çoğu bozuk ya da sağlığa elverişsiz olan bu balların satışını engellemek için denetimlerin devam edeceğini bildirdiler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, ilçeye çeşitli yollardan getirilen ve sahte olan balların insan sağlığı için çok büyük zararları olduğunu belirterek, vatandaşların pazarda satılan ballara itibar etmemesi gerektiğini söylediler.

Son Düzenlenme Cumartesi, 06 Ekim 2018 16:49
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURİ ÖZALTIN 75. YIL ORTAOKULU’NDA …

14 Haz 2019 Eğitim-Öğretim

HACILAR İLKOKULU GELENEKSEL ÇOCUK O…

13 Haz 2019 Eğitim-Öğretim