27.05.2019 Son güncelleme: 27.05.2019, 8:08

AÇÜ ARHAVİ YERLEŞKESİNE ZİYARET

SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK
Okunma 733 defa
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Arhavi Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu 2018-2019 akademik eğitim-öğretime başlayan Artvin Çoruh Üniversitesi’ne bağlı Arhavi yerleşkesini ziyaret etti. Özellikle bu yıl ilk eğitimine başlayan Sanat ve Tasarım Fakültesine bağlı Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Başkan’a Ak Parti Arhavi İlçe başkanı Ufuk Yıldız ve İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan da eşlik etti. Okula ziyareti esnasında başkan Hekimoğlu ve Beraberindekileri Sanat ve tasarım fakültesi Mimarlık bölüm Başkanı Zehra Eminağaoğlu ve öğretim görevlileri ile Meslek Yüksek Okulu Müdürü Fikret Sözbilir karşıladı.

 

AÇÜ ARTVİN GENELİNDE EN YÜKSEK PUANLA YERLEŞEN ÖĞRENCİLER ARHAVİ’DE

Başkan Coşkun Hekimoğlu ve beraberindekilere4 yıllık eğitime başlayan Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü ile ilgili başkanı Zehra Eminağaoğlu’nu bölüm hakkında kendilerine bilgi verdi. Başkan Eminağaoğlu Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde Arhavi’ye kurulan Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin AÇÜ nün aynı zamanda vitrini olduğunu belirterek, Tüm üniversitenin bölümleri içerisinde en yüksek puanla üniversiteye kayıt yaptıran bölümün Mimarlık bölümü olduğunu belirtti. Bunun yanında öğrencilerin tercihinin de özellikle mimarlık bölümde 60 kişilik kontenjanın tamamının hatta sayının 62 ye yükselmesinin önemini vurguladı . Yine Tüm Türkiye’de Peyzaj mimarlığı alanında tercihte düşüşler yaşanırken %70 gibi büyük bir oranla Arhavi Peyzaj Mimarlığı bölümünü seçen bir öğrenci kitlesinin de olmasının ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Bölüm Başkanı bunun yanında öğrencilerin yeni bir şehre ve yeni bir ortama gelmesi nedeniyle, özellikle yerel yöneticilerden destek talebinde bulunarak , öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda destek talebinde bulundu. Bunun yanında öğrencilerin okul-yurt ve şehir üçgeninde gerekli teknik ve altyapı konusunda başkan Hekimoğlu’ndan destek talep edildi.

HEKİMOĞLU “ ARHAVİ ÜNİVERSİTEYE VE ÖĞRENCİSİNE SAHİP ÇIKACAKTIR”

Başkan Hekimoğlu yüksek öğrenimin Arhavi’ye kazandırılması konusunda nasıl bir gayret ve çaba içerisinde çalıştıklarını çok iyi bildiklerini ve bugün gelinen noktada çok daha iyi yerlere geldiklerini ifade etti. Özellikle Arhavi Meslek Yüksek Okulu’nun ilçeye kazandırılması sonrasında 4 yıllık Sanat ve Tasarım Fakültesinin kendileri için ap ayrı vizyon getireceğini belirten başkan Hekimoğlu Üniversite öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına destek olmak onlara katkı sunmak temel görevimizdir. Her alanda kendileri ile yakından ilgileneceğimizi bilmelerini isterim. Bu konuda ilçenin tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak sayabileceğimiz reel kesimlerle görüş alışverişinde olacağız. Artık Arhavi’de bir yüksek öğrenimin yer aldığının farkındalığını sağlayacağız. Ulaşım, Altyapı, Sosyal, Kültür,Sanat, Spor, İletişim gibi alanlarında seferber olacağız. Dedi.

BAŞKAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ziyaret sonrası öğrencilerle bir araya gelen başkan Hekimoğlu yapmış olduğu konuşmasında Arhavi’yi tercih ettikleri için teşekkür etti. Her geçen gün Arhavi’yi daha da çok seveceklerini belirten başkan Hekimoğlu özellikle öğrencilerin temel sorunları konusunda her türlü desteği sağlama hususunda garanti verdi. Gerek Mimarlık bölümü gerek Peyzaj Mimarlığı bölümleri ile 4yıllık beraberliğin çok önemli olduğunu her geçen gün bunun daha da farkında olacaklarını belirten başkan, Yeni binamızla yeni bölümümüzle sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sizlerin sorunları bizlerin sorunudur… her türlü isteğiniz, şikayetinizde daima yanınızdayız. Bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 10 yıla yakın Meslek Yüksek Okulu bölümü ile bu tecrübeleri yaşadık. Her geçen gün daha iyiye gittik. Ben şahsen Arhavi Belediye başkanı olarak siz değerli gençlerimizin ilçemizdeki her türlü spor ve kültürel alanlarda desteğe hazırız. Spor komplekslerimiz kültür merkezlerimiz bu anlamda sizlerin hizmetindedir. Bunda en ufak tereddüdünüz olmasın . Dedi.

Başkan Coşkun Hekimoğlu ve beraberindekiler öğrencilerle olan sohbetinden sonra Arhavi Meslek Yüksek Okulu bölümünü de ziyaret etti ve okul müdürü yrd.doç.dr Fikret Sözbilir ile görüş alışverişinde bulundu. Başkan Hekimoğlu okul çevresi için her türlü düzenleme konusunda çalışmaya devam ettiklerini ve daha modern bir görüntüye kavuşacaklarını okul yönetimine bildirdiler.

Son Düzenlenme Perşembe, 11 Ekim 2018 10:59
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler