23.04.2019 Son güncelleme: 22.04.2019, 1:35

AFET EVLERİ İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

TAMAMLANAN AFET EVLERİ YILSONUNDA HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK TAMAMLANAN AFET EVLERİ YILSONUNDA HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK
Okunma 387 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İlçe adına önemli projeler arasında yerini alan Afet Evleri inşaatında sona gelindi. Geçtiğimiz yıllarda ilçemize bağlı köylerde oluşan doğal afetlerden ötürü mağduriyet yaşayan vatandaşlara yönelik yapılan konutun iç ve dış kısımları tamamlandı. Artvin İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale sonucunda ve Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından kontrollük iş ve işlemlerinin sonucunda Boğaziçi Mahallesi’nde tek blok ve 6 kat üzerine 24 daireden oluşan Afet Evleri Projesi yeni görünümüyle dikkat çekiyor.

Yetkililerden alınan bilgilere göre 95 m², kaloriferli ve 2+1 şeklinde olan daireler yılsonunda hak sahiplerine teslim edilecek. Ayrıca her bir hane için ödeme tablosunun da belirlendiğini dile getiren yetkililer, afetzedelerin ikamete başladıktan 2 yıl sonra ödemelere başlayacağını ve ödeme süresinin de 18 yıl olacağını dile getirdi. Ayrıca arsa seçim işlemlerinin ardından diğer afetzede aileler için de afet konutu projesi devam ettirilecek.

Son Düzenlenme Perşembe, 03 Ocak 2019 14:08
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler